Logo receptáru vegešpajza. Miska s avokádom, mrkvou, reďkovkou
Veganstvo ako životný štýl

Veganstvo ako životný štýl

Veganstvo alebo vegan je životný štýl a tiež filozofia, ktorá odmieta všetky formy krutosti a vykorisťovanie voči zvieratám a na zvieratách. Ako vegani odmietame všetko živočíšne v oblasti stravovania, obliekania a iných aspektoch života.

Ľudia, ktorí sa rozhodnú pre vegansky životný štýl, sa vyhýbajú konzumácii všetkých živočíšnych produktov, vrátane mäsa, mliečnych výrobkov, vajec a medu. Tiež produktov, ktoré obsahujú živočíšne prvky alebo boli testované na zvieratách.

Veganstvo zahŕňa nielen stravovacie návyky, ale aj odmietanie používať výrobky ako kožené oblečenie, vlnu, hodváb alebo kozmetiku a domáce potreby testované na zvieratách. Cieľom veganstva je minimalizovať utrpenie zvierat a negatívny dopad na životné prostredie, ktorý je často spojený so živočíšnou výrobou.

Mnoho z nás sa rozhodlo pre veganstvo z etických dôvodov

Veganstvo sa tiež často považuje za udržateľnejšiu možnosť z hľadiska životného prostredia. Pretože živočíšna výroba má významný dopad na emisie skleníkových plynov, využívanie pôdy, spotrebu vody a znečistenie našej planéty.

Mnoho ľudí sa rozhodlo pre vegansky životný štýl z etických dôvodov. Ďalšími dôvodmi môžu byť zdravotné komplikácie pri konvečnom stravovaní. Veganstvo je čoraz populárnejšie a existuje mnoho spoločností, receptov a komunít, ktoré podporujú tento etický životný štýl.

Na Vegešpajzi máme veľa rozmanitých receptov z lokálnych potravín, ktoré môžeš vyskúšať. 

Ak sa vám páči náš Blog budeme radi ak nás podporíte zdieľaním na Sociálnych sieťach 🙂