Logo receptáru vegešpajza. Miska s avokádom, mrkvou, reďkovkou

Vegan Bun Bo Nam Bo

Vegan Bun Bo Nam Bo s uhrokou, mrkvou, tofu, orieškami
 • Čas varenia
  30 min
 • Počet porcií
  2

Vegan Bun Bo Nam Bo

Vegan verzia Bun Bo Nam Bo je zaujímavou adaptáciou tradičného vietnamského jedla, ktoré obvykle obsahuje hovädzie mäso. Táto verzia nahrádza hovädzie mäso rastlinnými alternatívami, čím sa stáva vhodnou pre vegánov a tých, ktorí hľadajú rastlinné alternatívy. 

Tu je pár zaujímavosti o vegan Bun Bo Nam Bo:

Náhrada mäsa: Tradičné hovädzie mäso sa v tejto vegan verzii obvykle nahrádza Tofu, tempehom, seitanom alebo dokonca jackfruitom, ktoré sú marinované a pripravované tak, aby imitovali textúru a chuť mäsa.

Nutričná hodnota: Vegan verzia je bohatá na bielkoviny, ak sa používa tofu, tempeh alebo seitan. Tieto rastlinné bielkoviny sú vynikajúcim zdrojom esenciálnych aminokyselín, zatiaľ čo celé jedlo ponúka bohatý zdroj vlákniny a vitamínov z pridaných byliniek a zeleniny.

Ochutenie: Marináda pre rastlinnú verziu často zahŕňa ingrediencie ako sójová omáčka, cesnak, šalotka a citrónová tráva, ktoré pomáhajú vytvoriť bohaté a komplexné chute, charakteristické pre vietnamskú kuchyňu.

Ekologický dopad: Výberom vegan verzie Bun Bo Nam Bo prispievate k zníženiu dopytu po mäsových produktoch, čo môže mať pozitívny vplyv na životné prostredie, zníženie emisií skleníkových plynov a udržateľnejšie poľnohospodárstvo.

Rybacia omáčka: Tradičná rybacia omáčka sa v tejto verzii nahrádza vegan alternatívou, ktorá môže byť zmesou sójovej omáčky, citrónovej šťavy, cukru a vody, prípadne sa môže použiť špeciálna vegan rybacia omáčka dostupná na trhu.

Kreativita v kuchyni: Toto jedlo ponúka skvelú príležitosť pre kuchárov, aby experimentovali s rôznymi zeleninovými a vegan proteínovými možnosťami, čím vytvoria jedinečné a chutné variácie na tradičný recept.

Radi si pripravujete niečo chutné z ázie? Tu sú ďalšie inšpirácie na ázijské recepty z našej VEGE špajzi.

Inšpirácia na VEGE recept je vytvorená pomocou technológie Sous Chef AI 🙂

A teraz už recept na vegan Bun Bo Nam Bo.

Ingrediencie

  Postup prípravy

  Krok1

  Ryžové rezance pripravte podľa návodu na balení, opláchnite studenou vodou a nechajte odkvapkať.

  Krok2

  Tofu nakrájajte na kocky a marinujte v zmesi sójovej omáčky, sezamového oleja, hnedého cukru, cesnaku a čili. Nechajte marinovať aspoň 15 minút.

  Krok3

  Na panvici rozohrejte trochu oleja a tofu opečte dozlatista z každej strany.

  Krok4

  V miske zmiešajte ingrediencie na zálievku. Podľa potreby dochuťte.

  Krok5

  Do misky najprv vložte ryžové rezance, na ne rozložte tofu, mrkvu, uhorku, ľadový šalát a bylinky.

  Krok6

  Zalejte pripravenou zálievkou a posypte praženými arašidmi.

  Krok7

  Ak sa vám Recept páči, podporte nás na Sociálnych sieťach sledovaním alebo zdieľaním. Ďakujeme :)

  Mohlo by vám tiež chutiť