Logo receptáru vegešpajza. Miska s avokádom, mrkvou, reďkovkou

Dezert z ovsených vločiek, gréckeho jogurtu a ovocia

Dezert z ovsených vločiek, gréckeho jogurtu a ovocia
 • Čas varenia
  10 min
 • Počet porcií
  4

Dezert z ovsených vločiek, gréckeho jogurtu a ovocia

Recept na dezert z ovsených vločiek, gréckeho jogurtu a ovocia nájdete nižšie.

Ovsené vločky sú výnimočné nielen svojou všestrannosťou v kuchyni, ale aj mnohými zdravotnými benefitmi

Výživová hodnota: Ovsené vločky sú bohatým zdrojom komplexných sacharidov a obsahujú viac bielkovín a tukov ako iné obilniny. Sú tiež vynikajúcim zdrojom vlákniny, najmä beta-glukánu, ktorý prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi.

Zdravotné benefity: Pravidelná konzumácia ovsených vločiek je spojená s mnohými zdravotnými benefitmi. Zlepšenie trávenia, zníženie rizika srdcových ochorení a pomoci v boji proti diabetes mellitus 2. typu. Ovsené vločky tiež pomáhajú v udržiavaní zdravej telesnej hmotnosti.

Univerzálnosť v kuchyni: Ovsené vločky sa dajú použiť v mnohých kuchynských prípravkoch, od tradičných raňajok, ako sú kaše, po pečenie, kde slúžia ako zahusťovadlo alebo základ pre rôzne pečivá.

Ekologický aspekt: Ovos je považovaný za relatívne ekologickú plodinu, pretože vyžaduje menej hnojív a pesticídov v porovnaní s inými obilninami.

Kozmetické využitie: Ovsené vločky sa často využívajú aj v kozmetike. Napríklad v produktoch na upokojenie pokožky alebo ako prísada do kúpeľov. Pomáhajú tak pri liečbe kožných problémov ako je napr. ekzém.

Ovsené vločky teda predstavujú zaujímavú kombináciu výživových, zdravotných aj praktických vlastností. Vyskúšaj ďalšie recepty z ovsených vločiek.

Inšpirácia na VEGE recept je vytvorená pomocou technológe Sous Chef AI 🙂 

A teraz už recept na dezert z ovsených vločiek, gréckeho jogurtu a ovocia.

Ingrediencie

  Postup prípravy

  Krok1

  Príprava ovsených vločiek: Zmiešajte javorový sirup alebo med s vodou. Namočte do nej vločky. Dajte pozor aby vločky v miske neplávali. Vločky nechceme rozmočené, iba jemne vláčne.

  Krok2

  Grécky jogurt: Jogurt môžete zmiešať s trochou orieškov alebo chia semienkami.

  Krok3

  Vrstvenie ingrediencií: Do priesvitnej sklenenej misy alebo pohára začnite vrstvou ovsených vločiek. Na vločky môžete dať malú vrstvu pripraveného jogurtu. Naskladajte ľubovoľné ovocie a zakryte ho hrubšou vrstvou jogurtu. Na vrch poukladajte ovocie. Kreativite sa medze nekaldú. Servírovať môžete ihneď alebo dezert môžete na krátko schladiť.

  Krok4

  Ak sa vám Recept páči, podporte nás na Sociálnych sieťach sledovaním alebo zdieľaním. Ďakujeme :)

  Mohlo by vám tiež chutiť