Logo receptáru vegešpajza. Miska s avokádom, mrkvou, reďkovkou

Vegánska bublanina s kandizovaným ovocím

Vegánska bublanina s kandizovaným ovocím
 • Čas varenia
  60 min
 • Počet porcií
  6

Vegánska bublanina s kandizovaným ovocím

Recept na bublaninu s kandizovaným ovocím nájdete nižšie.

Kandizované ovocie, známe tiež ako glazované ovocie, má dlhú a fascinujúcu históriu, ktorá siaha do starovekých čias. Pôvodne sa kandizovanie ovocia vyvinulo ako metóda konzervácie. V časoch, keď neexistovali chladničky ani iné moderné spôsoby uchovávania potravín, ľudia hľadali spôsoby ako uchovať ovocie čo najdlhšie bez toho, aby sa pokazilo.

Kandizovanie ovocia zahŕňa postupné nasákanie ovocia v koncentrovanom cukrovom roztoku. Pričom sa postupne zvyšuje koncentrácia cukru. Tento proces vysúša ovocie a nahradzuje jeho vodný obsah cukrom. Čím sa značne predlžuje jeho trvanlivosť. Cukor pôsobí ako konzervant, ktorý bráni rastu mikroorganizmov, ktoré by ovocie inak rozložili.

Dostali ste chuť na sladké? Tu sú naše ďalšie recepty na dezerty.

Inšpirácia na VEGE recept je vytvorená pomocou technológe Sous Chef AI 🙂 

A teraz už recept na vegansku bublaninu s kandizovaným ovocím.

Ingrediencie

  Postup prípravy

  Krok1

  Príprava cesta: V jednej miske zmiešajte múku, prášok do pečiva a soľ. V druhej miske zmiešajte kokosový olej, rastlinné mlieko, kokosový cukor a vanilkovú esenciu.

  Krok2

  Kombinovanie ingrediencií: Postupne pridávajte suché zložky do mokrých a dobre premiešajte, aby ste vytvorili hladké cesto.

  Krok3

  Pridanie kandizovaného ovocia: Do cesta vmiešajte kandizované ovocie, aby bolo rovnomerne rozložené.

  Krok4

  Pečenie: Cesto prelejte do vymastenej a múkou vysypanej formy na koláč. Pečte v predhriatej rúre na 180°C približne 35-45 minút, alebo kým nie je koláč pevný a zlatistý.

  Krok5

  Servírovanie: Nechajte koláč pred podávaním úplne vychladnúť. Môžete ho ozdobiť kandizovaným, sušeným alebo čersrtvým ovocím. Posypte práškovým cukrom podľa chuti. Kreativite sa medze nekladú.

  Krok6

  Ak sa ti Recept páči, podpor nás na Sociálnych sieťach sledovaním alebo zdieľaním

  Mohlo by vám tiež chutiť