Logo receptáru vegešpajza. Miska s avokádom, mrkvou, reďkovkou

Pečené Tofu s brokolicou a ryžou

Pečené Tofu s brokolicou a ryžou
 • Čas varenia
  40 min
 • Počet porcií
  2

Pečené Tofu s brokolicou a ryžou

Recept na pečené Tofu s brokolicou nájdete nižšie.

Tu je pár zaujímavosti o brokolici:

Brokolica je považovaná za jednu z najzdravších zelenín a je bohatá na rôzne živiny a antioxidanty, ktoré prispievajú k mnohým zdravotným benefitom:

Bohatá na vitamíny a minerály: Brokolica je vynikajúcim zdrojom vitamínu C, vitamínu K, železa, draslíka, vápnika a selénu. Vitamín C je silný antioxidant, ktorý podporuje imunitný systém. Vitamín K je dôležitý pre zrážanlivosť krvi a zdravie kostí.

Zdravie očí: Brokolica je bohatá na karotenoidy, ako sú luteín a zeaxantín. Sú známe svojimi schopnosťami chrániť oči a znižovať riziko vzniku očných ochorení.

Podpora zdravia kostí: Vápnik a vitamín K v brokolici je dôležitý pre udržanie zdravých a silných kostí.

Zlepšenie trávenia: Vláknina v brokolici podporuje zdravé trávenie a môže pomôcť pri prevencii zápchy.

Konkrétne zdravotné výhody brokolice môžu závisieť od spôsobu jej prípravy a konzumácie. Pričom surová alebo jemne varená brokolica si zachováva najviac svojich živín a biologicky aktívnych zlúčenín.

Radi varíte z Tofu? Tu sú ďalšie recepty z Tofu. Alebo si pozrite naše recepty z brokolice.

Inšpirácia na VEGE recept je vytvorená pomocou technológe Sous Chef AI 🙂 

A teraz už recept na pečené Tofu s brokolicou a ryžou.

Ingrediencie

  Postup prípravy

  Krok1

  Predpríprava Tofu: Tofu nakrájajte na kocky a nechajte ho aspoň 30 minút odležať medzi niekoľkými vrstvami papierových uterákov, aby sa odstránila prebytočná vlhkosť. Predhrejte rúru na 200°C.

  Krok2

  Marináda pre Tofu: V mise zmiešajte sójovú omáčku a olivový olej. Pridajte Tofu a nechajte ho v marináde minimálne 15 minút.

  Krok3

  Pečenie Tofu: Marinované Tofu rozložte na plech vyložený papierom na pečenie. Pečte v predhriatej rúre 20-25 minút, alebo kým nie je Tofu zlatohnedé a chrumkavé. Po 10 minútach ho otočte, aby sa rovnomerne upieklo.

  Krok4

  Príprava ryže: Ryžu uvarte podľa návodu na obale. Zvyčajne sa varí v pomere 1 šálka ryže ku 2 šálkam vody. Soľ podľa chuti.

  Krok5

  Príprava brokolice: Brokolicu rozdeľte na ružičky a varte v osolenej vode alebo pare, kým nie je mäkká, ale stále chrumkavá. Približne 3-5 minút.

  Krok6

  Servírovanie: Na tanier naberte uvaranú ryžu, vedľa nej pridajte pečené Tofu a okolo rozložte brokolicu. Posypte sezamovými semienkami a ozdobte čerstvými bylinkami. Kreativite sa medze nekladú.

  Krok7

  Ak sa vám Recept páči, podporte nás na Sociálnych sieťach sledovaním alebo zdieľaním. Ďakujeme :)

  Mohlo by vám tiež chutiť